OFERTA PRACY

Do naszego zespołu szukamy osoby na stanowisko GŁÓWNA KSIĘGOWA / GŁÓWNY KSIĘGOWY

Zakres obowiązków:

– weryfikacja dokumentów księgowych pod kątem  formalno – rachunkowym,

– dekretacja i księgowanie dokumentów księgowych oraz wyciągów bankowych zgodnie z Ustawą o rachunkowości,

– przestrzeganie obowiązującej w organizacji zasady polityki rachunkowości,

– sporządzanie raportów kasowych,

– prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie z kontami księgi głównej,

– sporządzanie sprawozdań finansowych wg określonych standardów i zgodnie z ustawą o rachunkowości,

– sporządzanie zestawień finansowych na potrzeby zarządu,

– przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych,

– potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami,

– przygotowywanie i wysłanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych ( np. JPK, PEFRON),

– przygotowywanie i wysłanie deklaracji rozliczeniowych do ZUS  rozliczeniowych oraz zgłoszeniowych,

– naliczanie wynagrodzeń do umów o pracę oraz umów cywilno prawnych,

– współpraca z instytucjami zewnętrznymi – US, ZUS, GUS, PFRON itp

– rozliczanie dotacji,

– rozliczanie PPK oraz ubezpieczenia grupowego,

– nadzór nad  prowadzeniem ewidencji środków trwałych, analiza nakładów inwestycyjnych,

– dokonywanie okresowej archiwizacji baz danych oraz ochrona zawartych w nich informacji zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych,

– kwalifikacja podatkowa dokumentów,

– analiza umów zawieranych przez organizację, odpowiedzialność za realizację obowiązków z nich wynikających,

– weryfikacja sald aktywów i pasywów,

– znajomość przepisów dotyczących Organizacji Pożytku Publicznego,

– przygotowywanie dokumentów dla potrzeb audytów i kontroli wewnętrznych i zewnętrznych Stowarzyszenia,

Wymagania:

– wykształcenie kierunkowe,

– doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego minimum 3 lata,

– praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych,

– ugruntowana wiedza z zakresu rachunkowości, finansów, ustaw podatkowych,

– znajomość programu księgowego REWIZOR, GRATYFIKANT.

Oferujemy:

– stabilne zatrudnienie na umowę o pracę na pełen etat,

– wynagrodzenie w granicach 6.000-7.000 zł brutto,

– pracę w godzinach 07:30 – 15:30,

– możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,

– inne benefity pracownicze,

– pracę z misją!

CV prosimy przesyłać na adres mailowy: bractwo@albert.lublin.pl